phone +48 698 913 733 email redakcja@edufakty.pl

I Kongres Dyrektorów Szkół Ponadgimnazjalnych za nami

EduFakty > Blog technologiczny > Konferencje i szkolenia > I Kongres Dyrektorów Szkół Ponadgimnazjalnych za nami

I Kongres Dyrektorów Szkół Ponadgimnazjalnych za nami

10 listopada 2016 | Edufakty | Konferencje i szkolenia

Ponad 120 dyrektorów, samorządowców, a także przedstawicieli oświaty z Czech, Słowacji i Ukrainy wzięło udział w I Kongresie Dyrektorów Szkół Ponadgimnazjalnych, który od 27 do 28 października odbywał się w podwarszawskich Falentach.

Organizatorem przedsięwzięcia był magazyn EduFakty-Uczę Nowocześnie przy niemałym udziale Katedry Pedagogiki Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Chełmie.

Wśród ogromu tematów najwięcej emocji wzbudził ten poświęcony zmianom w edukacji. O tym jakie plany ma ministerstwo opowiadał uczestnikom Sławomir Adamiec, dyrektor departamentu ds. współpracy z samorządem terytorialnym w MEN. I mówił już o konkretnym projekcie ustawy, który to tegoż samego dnia trafił pod obrady rządu.

O swoich obawach i nadziejach mówili żywo zainteresowani zmianami. Głos samorządu terytorialnego prezentował Jerzy Komaniecki, zastępca burmistrza Głogowa Małopolskiego, a nauczycieli m.in. Teresa Kazimierska, z Mazowieckiego Samorządowego Centrum Doskonalenia Nauczycieli i były wiceminister edukacji Tadeusz Sławecki.

Nie zabrakło też wystąpień prezentujących innowacje w edukacji i warsztatów przygotowanych przez dyrekcję, nauczycieli i uczniów Zespołu Szkół nr 1 w Piasecznie.

Wszystkim uczestnikom, prelegentom i wykładowcom serdecznie dziękujemy i zapraszamy na kolejne wydarzenia przygotowywane przez naszą redakcję