phone +48 698 913 733 email redakcja@edufakty.pl

Od Sienkiewicza po portale społecznościowe

EduFakty > Blog technologiczny > Aktualności > Od Sienkiewicza po portale społecznościowe

Od Sienkiewicza po portale społecznościowe

1 lipca 2019 | Edufakty | Aktualności

Trwa obóz językowy – Język polski ostoją tożsamości narodowej, który organizuje Instytut Pamięci i Dziedzictwa Kresowego. Bierze w nim udział młodzież ze szkoły polskiej prowadzonej przez Polskie Towarzystwo im. Tadeusza Kościuszki w Łucku. Patronat nad przedsięwzięciem objął serwis EduFakty.

– Przed młodzieżą spotkanie z naukowcami, studentami i politykami, a także szereg wycieczek w tak atrakcyjne i ważne miejsca jak: Zamość, Warszawa, Lublin – wylicza Aleksandra Osadczy, członek rady programowej projektu. – Będzie wiele o polskich pisarzach i poetach, ale też nie zabraknie zajęć poświęconych językowi w nowych mediach, w tym społecznościowych.

Wszystko to jest możliwe dzięki wsparciu Senatu RP, który pokrył gros wydatków związanych z wizytą młodzieży z Łucka. – Bez tego niemożliwym byłaby organizacja tak kosztownego pobytu – przekonuje Nina Pormska, prezes Towarzystwa Polskiego im. Tadeusza Kościuszki, które na codzień zajmuje się edukacją polonijną młodzieży.

– Już się nie mogę doczekać wyjazdu do Warszawy – mówi nienaganną polszczyzną Ania Koladyńska, która po raz pierwszy przyjechała do Polski. – Też chcę do Warszawy – dodaje Alinka Kowalczuk. – Jakie tu wszystko cudowne, czyste i kolorowe.

(ku)

Obóz językowy – Język polski ostoją tożsamości narodowej został sfinansowany ze środków Senatu RP