I Kongres dyrektorów szkół ponadgimnazjalnych

Redakcja magazynu EduFakty-Uczę Nowocześnie oraz Mazowieckie Samorządowe Centrum Doskonalenia Nauczycieli serdecznie zapraszają do udziału w tym wyjątkowym spotkaniu. Kongresowa tematyka koncentrować się będzie wokół problemów, które najbardziej nurtują oświatowe środowisko. Spotkanie odbędzie się 27-28 (czwartek/piątek) października w Warszawie.

Udział w konferencji jest bezpłatny (obiad, uroczysta kolacja, materiały konferencyjne). Koszt noclegu (dla chętnych) wynosi 250 zł.

Program konferencji Zarejestruj się

Zarejestruj się już teraz!

Zachęcamy do rejestracji, gdyż liczba miejsc na kongres jest ograniczona.

BLOKI TEMATYCZNE KONFERENCJI

Konferencja toczyć się będzie wokół kilku bloków:
 • Zmiany w systemie oświaty i ich wpływ na szkoły ponadgimnazjalne. Punktem kulminacyjnym tej części obrad będzie panel dyskusyjny poświęcony reformie edukacji z udziałem dyrektorów, samorządowców oraz parlamentarzystów.

 • Nowe technologie w zarządzaniu oświatą z poziomu szkoły. W trakcie tej części spotkania uczestnicy dowiedzą się jak, wykorzystując nowe technologie, zoptymalizować proces zarządzania placówkami z każdego poziomu oraz jak odpowiednio dobrać sprzęt i oprogramowanie w zależności od wielkości gminy czy placówki.

 • Podnoszenie kompetencji nauczycieli w kontekście cyfrowej rewolucji. W trakcie tego bloku przedstawimy problemy związane z podnoszeniem kompetencji cyfrowych nauczycieli.

 • Fundusze unijne, a rozwój edukacji. W trakcie tej sesji eksperci magazynu EduFakty-Uczę Nowocześnie podpowiedzą jak sięgnąć po unijne środki.

 • Przyszłość szkolnictwa zawodowego w kontekście proponowanych zmian. W trakcie tej sesji poruszone zostaną najważniejsze problemy zmieniającego się szkolnictwa zawodowego. Planowany jest też panel dyskusyjny z udziałem dyrektorów, samorządowców, polityków, pracodawców.

Wszystkim uczestnikom gwarantujemy noclegi w dobrej klasy hotelu,a także wyżywienie i udział w uroczystej kolacji

RAMOWY PROGRAM KONFERENCJI

Ramowy program dnia

Program może ulec zmianie

10.00

Powitanie uczestników – Maciej Kułak, Dorota Ługowska – EduFakty-Uczę Nowocześnie

10.00 - 10.05

 

10.05

Dyrektor w medialnym świecie – Maciej Kułak, Bartosz Krzyżaniak – EduFakty – Uczę Nowocześnie, Łukasz Jaworski - Mentor

10.05 - 10.35

 

10.35

Wykorzystanie potencjału nauczycieli i technologii w nowoczesnym prowadzeniu zajęć z informatyki. Zastosowanie chmury prywatnej i publicznej przy dostarczaniu środowisk komputerowych uczniom i nauczycielom - Tomasz Siemek, Action S.A

10.35 - 10.50

10.50

Standaryzacja i centralizacja usług IT w edukacji - Katarzyna Węglińska, Microsoft

10.50 - 11.10

11.10

Szkolna sieć WiFi - zastosowanie, korzyści, koszty - Robert Gawroński, TP-Link

11.10 - 11.30

11.30

Co czeka szkoły ponadgimnazjalne – przedstawiciel ministerstwa edukacji

11.30 - 12.00

12.00

Przerwa kawowa

12.00 - 12.30

12.30

Podział uczestników na dwie grupy

12.30 - 12.30

12.30

Sala 1. Reforma edukacji oczami samorządowców - Jerzy Komaniecki, zastępca burmistrza Głogowa Małopolskiego, Wojciech Matyjasiak, wiceburmistrz Ursynowa m.st. Warszawy

12.30 - 13.20

12.30

Sala nr 2 Co ze szkolnictwem zawodowym – Teresa Kazimierska, MSCDN (była wicedyrektor KOWEZiU), Tadeusz Sławecki, były wiceminister edukacji odpowiedzialny za reformę szkolnictwa zawodowego z 2012 roku

12.30 - 13.20

13.20

Panele dyskusyjne

13.20 - 14.30

14.30

Przerwa obiadowa

14.30 - 15.30

15.30

I sesja Warsztatowa

15.30 - 16.30

Sala nr 1.

Wykorzystanie potencjału nauczycieli i technologii w nowoczesnym prowadzeniu zajęć z informatyki. Zastosowanie chmury prywatnej i publicznej przy dostarczaniu środowisk komputerowych uczniom i nauczycielom – Tomasz Siemek, Action S.A.

Obecne systemy informatyczne, jakie uczeń otrzyma w pracy to złożona  sieć usług w częstokroć przeznaczonych do pracy grupowej. Determinuje to konieczność posiadania na zajęciach kilku maszyn jednocześnie, co jest dużym wyzwaniem dla szkół zawodowych i wyższych uczelni. Wyzwaniem związanym z pracochłonnością takich instalacji i bardzo dużym kosztem inwestycyjnym. Na warsztatach pokażemy Państwo sposób na zaadresowanie tych problemów. Zapewniamy charakter warsztatów i dyskusji zamiast formy prezentacyjnej.

Sala nr 2.

Wykorzystanie nowych technologii w nauczaniu języków obcych – Emilia Warzocha oraz Marta Liszewska oraz uczniowie Zespół Szkół Nr 1 w Piasecznie

1.Przedstawienie zalet wykorzystania nowych technologii na lekcji. 
2.Pokazanie sposobu działania tabletów i telefonów na lekcji – czyli pokazanie co jest potrzebne na takiej lekcji (tablety, telefony, stały dostęp do Internetu, zainstalowanie aplikacje).
3.Kinect – ćwiczenie  wymowy, lekcja powtórzeniowa z gramatyki i leksyki. 
4.Kahoot – utrwalanie wiadomości w formie quizów. 
5.Aplikacje na androida – jako uatrakcyjnienie zajęć. 
Forma: wykłady z ćwiczeniami praktycznymi. 

 Emilia Warzocha oraz Marta Liszewska oraz uczniowie Zespół Szkół Nr 1 w Piasecznie

16.30

II sesja warsztatowa

16.30 - 17.30

Sala nr 1

Wykorzystanie potencjału nauczycieli i technologii w nowoczesnym prowadzeniu zajęć z informatyki. Zastosowanie chmury prywatnej i publicznej przy dostarczaniu środowisk komputerowych uczniom i nauczycielom – Tomasz Siemek, Action S.A.

Obecne systemy informatyczne, jakie uczeń otrzyma w pracy to złożona  sieć usług w częstokroć przeznaczonych do pracy grupowej. Determinuje to konieczność posiadania na zajęciach kilku maszyn jednocześnie, co jest dużym wyzwaniem dla szkół zawodowych i wyższych uczelni. Wyzwaniem związanym z pracochłonnością takich instalacji i bardzo dużym kosztem inwestycyjnym. Na warsztatach pokażemy Państwo sposób na zaadresowanie tych problemów. Zapewniamy charakter warsztatów i dyskusji zamiast formy prezentacyjnej.

Sala nr 2

Warsztaty robotyki LEGO Mindstorms Jak zainteresować programowaniem i urozmaicić zajęcia – Uczniowie Zespół Szkół Nr 1 Nr 1 w Piasecznie pod opieką nauczyciela przedmiotów zawodowych informatycznych Agnieszką Wasiak

Edukacja to przede wszystkim wprowadzanie każdej teorii w życie. Chcesz połączyć naukę z zabawą? Zobacz jak zbudować roboty, maszyny i pojazdy o niemal nieograniczonych możliwościach.
Celem naszych zajęć będzie pokazanie, że robotyka i programowanie to interesujące hobby.
Dzięki uniwersalności systemu budowania LEGO i dołączonemu modułowi sterującemu możemy budować roboty, które będą wykonywać wszystko, co tylko podpowie nam wyobraźnia. Podczas zajęć zbudujemy robota jeżdżącego, a za pomocą intuicyjnego interfejsu programowania tchniemy w nie życie. Polecenia robotom będziemy wydawać również przy pomocy smartphona!

Uczniowie Zespół Szkół Nr 1 Nr 1 w Piasecznie pod opieką nauczyciela przedmiotów zawodowych informatycznych Agnieszką Wasiak

17.30

III Sesja warsztatowa

17.30 - 18.30

Sala nr 1

Warsztaty Arduino – Jak urozmaicić zajęcia przy wykorzystaniu narzędzi edukacyjnych – Programuj i naucz się podstaw elektroniki cyfrowej – Uczniowie ZS nr 1 w Piasecznie

Na warsztatach będziemy korzystać z zestawów Arduino Leonardo i tworzyć proste projekty.
Arduino jest bardzo przyjaznym mikrokontrolerem, który pozwala w prosty i szybki sposób budować prototypy różnych urządzeń. Do Arduino podłączamy różnego rodzaju sensory,ekrany, czy inne urządzenia, którymi możemy w dowolny sposób sterować. Wystarczy wszystkie elementy połączyć z płytką Arduino, podpiąć zasilanie i wgrać odpowiedni program przez złącze USB.
Dołącz do nas, a zarazimy Cię naszą pasją do robotyki!

Sala nr 2

Warsztaty Szkoła silną marką –  Zofia Hejke, nauczyciel reklamy w Zespół Szkół Nr 1 Nr 1 w Piasecznie
Czy wiesz co wyróżnia Twoją szkołę, co jest jej mocną stroną? Dowiesz się jak w nowoczesny i jednocześnie prosty sposób informować o swojej szkole, o organizowanych wydarzeniach, jak ją promować.
W programie m.in.: samodzielne tworzenie kodów QR, stworzenie interaktywnej gry w celach promocyjnych.

 

19.30

Uroczysty bankiet dla wszystkich uczestników kongresu

19.30 -

Ramowy program dnia

Program może ulec zmianie

10.30

Jak rozwijać kreatywność uczniów w czasach standaryzacji? Trzy główne zasady dydaktyki twórczości – prof. Krzysztof Szmidt, Uniwersytet Łódzki

10.30 - 11.45

11.45

Przerwa kawowa

11.45 - 12.15

12.15

Edukacja w duchu IT. Co z tego wynika - prof. Stanisław Dylak, UAM w Poznaniu

12.15 - 13.30

13.30

Profesjonalizm współczesnego nauczyciela - prof. Piotr Mazur, PWSZ w Chełmie

13.30 - 14.00

14.00

Obiad i zakończenie kongresu

14.00 -

ORGANIZATORZY KONFERENCJI

PARTNERZY KONFERENCJI

Partnerzy technologiczni

Partnerzy IT

Formularz rejestracyjny

Zapraszamy do wypełnienia formularza niezbędnego do rejestracji na I FORUM REKTORÓW I ZARZĄDZAJĄCYCH SZKOŁAMI WYŻSZYMI  w dniach 22-23 LISTOPADA w Kazimierzu Dolnym

Wypełnij poniższy formularz

 

Weryfikacja

 • I Kongres dyrektorów szkół ponadgimnazjalnych
  Reforma, finanse, nowoczesne zarządzanie
  27-28 października 2016
 • Miejsce konferencji

  Ośrodek Konferencyjny Centrum Falenty Warszawa/Falenty
  aleja Hrabska 4, 05-090 Raszyn-Falenty

 • Kontakt e-mail

  redakcja@edufakty.pl

 • Adres redakcji

  EduFakty – Uczę Nowocześnie
  ul. Konwaliowa 7
  03-194 Warszawa

 • BIeżące informacje o konferencji na stronie

  http://www.edufakty.pl/

 • Małgorzata Dziubańska, dyrektor ds. komunikacji i reklamy, tel. +48 601 655 853